Formacionet zyrtare: Milani luan në udhëtim tek Udinese, Ibrahimoviq startues

Udinese dhe Milani kanë publikuar 11-shet startuese në prag të takimit të vlefshëm për javën e 27-të në Serie A. Stadiumi “Dacia Arena” është arenë e përballjes që nis nga ora 21:00, shkruan lajmi.net. Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviq do të startojë nga minuta e parë për “Rossonerët” pas një kohe të gjatë. “Kuqezinjtë” nga qyteti…

Sport

18/03/2023 19:52

Udinese dhe Milani kanë publikuar 11-shet startuese në prag të takimit të vlefshëm për javën e 27-të në Serie A.

Stadiumi “Dacia Arena” është arenë e përballjes që nis nga ora 21:00, shkruan lajmi.net.

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviq do të startojë nga minuta e parë për “Rossonerët” pas një kohe të gjatë.

“Kuqezinjtë” nga qyteti i modës kanë 48 pikë në pozitën e katërt. Udinese ka 35 pikë dhe zë vendin e 11-të.

Formacionet zyrtare:

Udinese: Silvestri, Becao, Perez, Bijol, Udogie, Samardziq, Ëalace, Pereyra, Ehizibue, Success, Beto.

Milan: Maignan, Kalulu, Thiaë, Tomori, Saelemaekers, Bennacer, Tonali, Ballo-Toure, Diaz, Leao, Ibrahimoviq./Lajmi.net/