Formacionet zyrtare: Milan – Parma

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Milan – Parma.

Sport

02/12/2018 11:32

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për xhiron e 14-të të Serie A, shkruan lajmi.net.

Milan futet në këtë takim pas një forme jo aq të mirë në Serie A, ku doli pa fitore në dy xhirot e fundit, mirëpo shënoi fitore të madhe në Ligën e Evropës.

Parma në anën tjetër ka bërë një edicion mjaft të mirë deri në këtë pikë dhe pozicionohet vetëm një vend mbrapa “rosonerëve”.

Kjo ndeshje fillon në ora 12:30. Këto janë formacionet zyrtare: /Lajmi.net/

AC Milan: Donnarumma; Calabria, Abate, Zapata, Rodriguez; Kessie, Jose Mauri, Bakayoko, Suso, Cutrone, Calhanoglu

Parma:/