Formacionet zyrtare: Man City – Arsenal

Manchester City dhe Arsenal kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në Community Shield, ose siç njihet ndryshe, Superkupa e Anglisë.

Sport

10/08/2014 16:04

Manchester City dhe Arsenal janë gati të fillojnë ballafaqimin e tyre për trofeun e parë në edicionin e ri, Community Shield ose shkurt Superkupa e Anglisë.

Skuadra e Manuel Pellegrinit, kampione në fuqi e Premierligës do t’i masë forcat me djelmoshat e Arsene Wenger që e mbyllën stinorin e shkuar duke triumfuar në FA Cup.

Man City: Caballero, Clichy, Boyata, Nastasic, Kolarov, Navas, Fernando, Toure, Nasri, Jovetic, Dzeko

Arsenal: Szczesny, Debuchy, Koscielny, Chambers, Gibbs, Arteta, Wilshere, Ramsey, Alexis, Cazorla, Sanogo.