Formacionet zyrtare: Malisheva – Drenica, Ulpiana – Prishtina dhe Feronikeli – Ballkani

Sport

08/05/2022 14:11

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjet e xhiros 34 në Superligën e Kosovës.

Derbi i kësaj xhiroje është ai në mes Malishevës dhe Drenicës

Kjo pasi të dy ekipe kanë pikët e njëjta dhe janë në rrezik për të mbetur në barazh.

Kjo ndeshje mund të vendos shumëçka për fatin e këtyre dy ekipeve.

Prishtina do të përballet me Ulpianën.

Kryeqytetasit kanë nevojë për pikët e plota, pasi dëshirojnë t`i ikin barazhit, përball kanë ekipin që tashmë ka rënë nga Superliga e Kosovës.

Ndeshja në mes Feronikelit dhe Ballkanit nuk ka ndonjë rëndësi. Sepse Ballkani është kampion i këtij sezoni dhe Nikli janë jashtë Superligës për sezonin tjetër.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet për ndeshjen që fillojnë në orën 15:00.

Malisheva:

Drenica:

 

Prishtina:

Ulpiana:

 

Feronikeli:

Ballkani: