Formacionet zyrtare: Luksemburg – Portugali, Ronaldo nga minuta e parë

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Luksemburgut dhe Portugalisë, e vlefshme për kualifikimet për Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Stadiumi “Stade de Luxembourg” është vendtakim i dy reprezentacioneve që ballafaqohen me fillim nga ora 20:45, shkruan lajmi.net. Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo starton nga minuta e parë për ish-kampionët e Evropës. Ballafaqimi ndërmjet Luksemburgut dhe…

Sport

26/03/2023 18:34

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes ndërmjet Luksemburgut dhe Portugalisë, e vlefshme për kualifikimet për Kampionatin Evropian “Euro 2024”.

Stadiumi “Stade de Luxembourg” është vendtakim i dy reprezentacioneve që ballafaqohen me fillim nga ora 20:45, shkruan lajmi.net.

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo starton nga minuta e parë për ish-kampionët e Evropës.

Ballafaqimi ndërmjet Luksemburgut dhe Portugalisë është në kuadër të Grupit J.

Formacionet zyrtare:

Luksemburgu: Moris, Jans, Martins, Chanot, Piunto, Martins, Gerson, Sinani, Barreiro, Rodrigues, Thill.

Portugalia: Patricio, Mendes, Danilo, Dias, Antonio Silva, Dalot, Bernardo Silva, Palhinha, Bruno Fernandes, Joao Felix, Ronaldo./Lajmi.net/