Formacionet zyrtare: Liverpool–Southampton

Liverpooli do ta nis sezonin e ri në Premierligë me përballjen që do ta ketë me Southamptonin. Reds synojnë t’ia bëjnë sefte me fitore në Anfield Road.

Sport

17/08/2014 14:38

Liverpooli dhe Southamptoni do të përballen në mes vete në Anfield Road sot, në ndeshjen e parafundit të kësaj xhiroje, e cila fillon pas një ore.

Reds do të tentojnë t’i rrëmbejnë tri pikët e para, teksa luajnë para tifozëve të tyre. Në anën tjetër, Southamptoni ishte ekipi më i dobësuar i verës dhe do ta kërkojë mrekullinë në Anfield.

Formacionet zyrtare

Liverpool: Mignolet, Manquillo, Johnson, Skrtel, Lovren, Gerrard, Lucas, Henderson, Coutinho, Sterling, Sturridge

Southampton: Forster, Clyne, Fonte, Yoshida, Bertrand, Wanyama, Schneiderlin, S. Davis, Ward-Prowse, Tadić, Pellè