Formacionet zyrtare Leverkusen – Bayern

14:43 | 17 Tetor 2021

Një duel interesant në Bundesliga do të zhvillohet sot mes Bayer Leverkusenit dhe Bayern Munich.

Bayern e cila humbi përballjen e fundit në Bundesliga ndaj Frankfurtit përballë shikuesve të vet, do të kërkoj sot fitoren ndaj një skuadre tejet të vështirë siç është Leverkusen, të cilët ndajnë pozitën e dytë dhe tretë me nga 16 pikë secila.

Formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Bayer Leverkusen XI: Hrádecký – Frimpong, Kossounou, Tah, Bakker – Amiri, Demirbay – Diaby, Wirtz, Paulinho – Schick.

Bayern Munich XI: Neuer – Süle, Upamecano, Lucas, Davies – Kimmich, Goretzka – Gnabry, Müller, Sané – Lewandowski.

/Lajmi.net