Të Infektuar: 71.908

Të Shëruar: 61.394

Të Vdekur: 1.634

Formacionet zyrtare: Kosovë U21 – Shqipëri U21

17:54 | 13 Nentor 2020

Sonte (e premte) do zhvillohet ndeshja interesante mes Kosovës U21 dhe Shqipërisë U21.

Dy skuadrat në xhiron e fundit për kualifikimin në Euro 2020 kanë fitore dhe synojnë të vazhdojnë me këtë seri, shkruan lajmi.net.

Tashmë janë publikuar formacionet e zgjedhura nga Rafet Prekazi, respektivisht Dzemal Mustedanagic.

Kosovë: Bisinger, Kqiku, Kurtulus, Vitija, Sadriu, Limani, Hamdiu, Zekaj, Jashari, Mustafa, Idrizi.

Shqipëri: Selmani, Marku, Sota, Selmani, Mitaj, Çokaj, Kraja, Ademi, Mala, Tuci, Muci.

Ndeshja zhvillohet në “Fadil Vokrri” dhe nis në ora 19:00./Lajmi.net/