Formacionet zyrtare: Kosova U21 – Anglia U21

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen në mes Kosovës dhe Anglisë.

Sport

10/06/2022 18:56

Kosova U21 do të jetë nikoqire e Anglisë U21 për ndeshjen në kuadër të kulifikimeve për ‘Euro 2023’.

‘Dardanët’ do të kërkojnë pikët e plota, pasi janë të motivuar pas fitores së tyre të fundit ndaj Andorras.

Kosova aktualisht ndodhen në vendin e katërt me 11 pikë, ndërsa Anglia në pozitën e pare me 22 sosh, në grupin G

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet për ndeshjen e cila zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, me fillim nga ora 20:00.

Kosova U21: Bisinger, Rexhaj, Hoti, Zumberi, Sadriu, Krasniqi, Zyba, Zeqiri, Neziri, Veliu, Zabergja.

Anglia U21:Trafford, Thomas, Harwood, Hill, Aarons, Doyle, Eliott, Ramsey, Potter, Archer, Gordon.