Formacionet zyrtare: Inter – Real Madrid

19:47 | 15 Shtator 2021

Sonte zhvillohen përballje interesante në Ligën e Kampionëve.

Interi e pret në shtëpi Real Madridin me fillim nga ora 21:00, shkruan lajmi.net.

Këto dy skuadra bëjnë pjesë në Grupin D, së bashku me Sheriff Tiraspolin dhe Shakhtar Doentskin.

Dy gjigantët evropian llogariten favorit për të kaluar tutje, andaj synojnë pikët e plota sonte në një përballje që pritet të jetë e zjarrtë.

Formacioni i Interit: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Çalhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martinez.

Formacioni i Real Madridit: Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Alaba; Fede Valverde, Casemiro, Modric; Lucas Vázquez, Benzema, Vinicius /Lajmi.net/