Formacionet zyrtare: Ferizaj – Prishtina, Gjilani – Malisheva

Janë publikuar formacionet zyrtare për dy ndeshje të Superligës së Kosovës. Prishtina do kërkojë fitoren e dytë sot ndaj Ferizaj. Skuadër kjo e cila këtë edicion është futur në ligën elitare të futbollit kosovar. Pritet të jetë një ndeshje e lehtë, së paku në letër për kryeqytetasit. Ndeshja tjetër është ajo në mes Gjilanit dhe…

Sport

21/08/2022 16:04

Janë publikuar formacionet zyrtare për dy ndeshje të Superligës së Kosovës.

Prishtina do kërkojë fitoren e dytë sot ndaj Ferizaj.

Skuadër kjo e cila këtë edicion është futur në ligën elitare të futbollit kosovar.

Pritet të jetë një ndeshje e lehtë, së paku në letër për kryeqytetasit.

Ndeshja tjetër është ajo në mes Gjilanit dhe Malishevës.

Skuadra nga Malisheva e nisë sot edicionin e ri, pasi ndeshja e tyre e parë me Ballkanin u shty (për shkak të angazhimit të kampionit në fuqi në Ligën e Konferencës).

Përballja në mes tyre do jetë mjaft interesante.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet, për ndeshjet që fillojnë në orën 17:00: /Lajmi.net/

Ferizaj: pas pak

Prishtina:

 

Gjilani:

Malisheva: