Formacionet zyrtare: Ferizaj – Ballkani, Gjilani – Llapi dhe Trepça ’89 – Dukagjini

Janë publikuar formacionet për tri duelet e sotme në Superligën e Kosovës. Kampioni në fuqi, Ballkani ka mundësinë të rimerr kreun e tabelës, nëse mposht në udhëtim skuadrën e Ferizaj. Kjo pasi Drita dje barazoi ndaj pa gola ndaj Malishevës, transmeton lajmi.net. Takim tjetër mjaft interesant është ai në mes Gjilanit dhe Llapit. Gjilani kërkon…

Sport

19/03/2023 12:01

Janë publikuar formacionet për tri duelet e sotme në Superligën e Kosovës.

Kampioni në fuqi, Ballkani ka mundësinë të rimerr kreun e tabelës, nëse mposht në udhëtim skuadrën e Ferizaj.

Kjo pasi Drita dje barazoi ndaj pa gola ndaj Malishevës, transmeton lajmi.net.

Takim tjetër mjaft interesant është ai në mes Gjilanit dhe Llapit.

Gjilani kërkon fitoren, pasi mund t’i rrezikohet pozita e tretë, Llapi gjithashtu luan për tri pikë, duke synuar ngritjen në tabelë.

Të dy klubet kanë synimet e qarta, andaj na pret një ndeshje interesante.

Trepça ’89 në anën tjetër pret në shtëpi skuadrën e Dukagjinit.

Të tri këto duele zhvillohen me fillim nga ora 13:00.

Më poshtë lajmi.net jua përcjellë formacionet zyrtare./Lajmi.net/

Ferizaj: pas pak

Ballkani:

 

Gjilani:

Llapi:

 

Trepça ’89:

Dukagjini: