Formacionet zyrtare: Egjipt – Uruguaj

12:46 | 15 Qershor 2018

Mohamed Salah është rezervist te skuadra e Egjiptit ndaj Uruguajit.

Egjipti dhe Uruguaji kanë publikuar formacionet zyrtare për duelin e tyre në Grupin A të “Botërorit 2018”.

Egjipti: El Shenawy, Fathy, Gabr, Hegazy, Abdelshafy, Elneny, Hamed, Warda, Elsaid, Treziguet, Mohsen.

Uruguaji: Muslera, Varela, Godin, Gimenez, Caceres, Nandez, Bentancur, Vecino, De Arrascaeta, Suarez, Cavani.