Të Infektuar: 41.299

Të Shëruar: 26.453

Të Vdekur: 1.062

Formacionet zyrtare: Drita – Feronikeli, Trepça ’89 – Vushtrria dhe Flamurtari – Dukagjini

16:48 | 9 Korrik 2020

Drita për të fituar titullin kampion duhet të kalojë përmes kampionit aktual. Gjilanasit do të përballen me Feronikelin në ndeshjen kryesore të ditës, ndërkohë që kërkojnë të rikthejnë epërsinë e pikëve ndaj përcjellësve të tyre.

Trepça ’89 nuk guxon të bëj më hapa fals në luftën për mbijetesë, teksa në kuadër të xhiros së 29-të do të takohet në shtëpi me rivalin rajonal Vushtrria.

Flamurtari e përgjysmuar në përbërje takohet me Dukagjinin e vendit të fundit.

Të gjitha takimet startojnë nga ora 17:00.

Drita: Maloku, Limani, Gerbeshi, Cuculi, Blakçori, Namani, Vucaj, Xh.Shabani, Fazliu, Bun,Shabani, Rexha.

Feronikeli:Smakiqi, Loshi, Hoxha, Berisha, Lladrovci, Dabiqaj, Qorri, Thaqi, Bojku, Zeka, Gbowea.

*

Trepça ’89: Spahija, Kaqiku, Dedija, Pllana, Jeanjacque, Jashari, Traore, Hoti, Muja, Arb. Muja, Avdyli, Manaj.

Vushtrria: Marly Prince, Istrefi, Zabërgja, Chinonso, Azemi, Dervishaj, Okonwo, Fazliu, Ahmeti, Sie, Doumbia.

*

Flamurtari: Nika, Krasniqi, Vitia, Zeqiri, Boshnjaku, Hasanaj, Latifaj, Shala, Maliqi, Krasniqi, Stullqaku.

Dukagjini: Zenunaj, Elezaj, Basriu, Grabanica, Gojani, Dushi, Jashanica, Marmullaku, Elshani, Merlaku, Kamara.