Formacionet zyrtare: Chievo – Juventus

Chievo dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre të parën, në ndeshjen që do të shënojë fillimin e sezonit të ri në Serie A.

Sport

30/08/2014 18:24

Chievo dhe Juventus janë gati të shënojnë hapjen e sezonit të ri në Serie A. Kampioni në fuqi viziton Chievon në kërkim të fillimit të mbarë të një tjetër edicioni, pas tri viteve të triumfit të njëpasnjëshëm.

Skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

Chievo: Bardi, Dainelli, Lopez, Cesar, Izco, Frey, Birsa, Schelotto, Biraghi, Hetemaj, Mangani.

Juventus: Buffon, Caceres, Bonucci, Ogbonna, Lichtsteiner, Vidal, Marchisio, Pogba, Asamoah, Tevez, Coman.