Formacionet zyrtare: Chelsea – Leicester

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen në mes Chelsea – Leicester City.

Sport

19/05/2022 20:01

Ndeshja e xhiros 37 në Premier Ligë ka vendosur përballë Chelsea dhe Leicester.

‘Blutë e Londrës’ do të kërkojnë fitoren ndaj Leicester, pasi mund të iu rrezikohet vendi i tretë në ligën angleze.

Në anën tjetër ekipi i Brendan Rodgers tashmë kanë mbetur jashtë garave evropiane, andaj kjo ndeshje nuk do të ketë ndonjë presion për ata.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare për ndeshjen e cila fillon në orën 21:00.

Chelsea:

Leicester City: