Formacionet zyrtare: Chelsea – Arsenal

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Chelsea – Arsenal. Derbi londinez do zhvillohet sot, në kuadër të xhiros së 13 në Premier Ligë. ‘Blutë e Londrës’ presin në ‘Stamford Bridge’ ‘Topçinjtë’. Në këtë takim hynë më mirë Arsenali, pasi në 12 ndeshja sa kanë zhvilluar gjithsej kanë 10 fitore, një barazim dhe një humbje. Chelsea…

Sport

06/11/2022 12:01

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Chelsea – Arsenal.

Derbi londinez do zhvillohet sot, në kuadër të xhiros së 13 në Premier Ligë.

‘Blutë e Londrës’ presin në ‘Stamford Bridge’ ‘Topçinjtë’.

Në këtë takim hynë më mirë Arsenali, pasi në 12 ndeshja sa kanë zhvilluar gjithsej kanë 10 fitore, një barazim dhe një humbje.

Chelsea në anën tjetër ka gjashtë fitore, tri humbje dhe tri barazime.

Ndeshja në mes tyre fillon nga ora 13:00.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare të dy ekipeve./Lajmi.net/

Chelsea:

Arsenal: