Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Eintracht Frankfurt

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen ë radhës në Bundesliga. Ndeshja e xhiros 18 në ligën gjermane ka vendosur përballë Bayern – Frankfurt. Bayerni nuk e nisën aspak mirë pjesën e dytë të sezonit, transmeton lajmi.net. Ata barazuan në dy ndeshje të luajtura në vitin 2023. Fillimisht Bayerni ndanë pikët më Leipzig pas barazimit 1:1.…

Sport

28/01/2023 17:30

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen ë radhës në Bundesliga.

Ndeshja e xhiros 18 në ligën gjermane ka vendosur përballë Bayern – Frankfurt.

Bayerni nuk e nisën aspak mirë pjesën e dytë të sezonit, transmeton lajmi.net.

Ata barazuan në dy ndeshje të luajtura në vitin 2023.

Fillimisht Bayerni ndanë pikët më Leipzig pas barazimit 1:1.

Barazim mori edhe në ndeshjen ë xhiros së kaluar, pasi ndeshja ndaj Cologne u mbyll 1:1.

Në anën tjetër Frankfurt kanë statistika më të mira për vitin 2023.

Ata mposhtën 3:0 Schalke 04 dhe barazuan 1:1 me Freiburg.

Pavarësisht rezultateve të tyre, ky takim pritet të jetë interesant.

Ndeshja luhet në ‘Allianz Arena’, nga ora 18:30./Lajmi.net/

Bayern Munich:

Eintracht Frankfurt: