Të Infektuar: 67.906

Të Shëruar: 59.174

Të Vdekur: 1.587

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Chelsea

19:48 | 23 Shkurt 2021

Në kuadër të raundit 16 të finales të Ligës së Kampionëve, Chelsea dhe Atletico Madrid do të përballen me njëra tjetrën.

Kjo do të jetë sfida e parë e trajnerit Thomas Tuchel në Ligën e Kampionëve me Chelsea, shkruan lajmi.net.

Në anën tjetër, Diego Simone me një skuadër më të kompletuar po mendon ta fitojë këtë titull.

Më poshtë edhe formacionet zyrtare:

Atletico Madrid: Oblak, Llorente, Savic, Felipe, Hermoso, Correa, Koke, Saúl Ñíguez, Lemar, João Félix, Suárez.

Chelsea: Mendy; Rudiger, Christensen, Azpilicueta; Hudson-Odoi, Kovacic, Jorginho, Alonso; Mount, Werner, Giroud/Lajmi.net/