Formacionet: Shqipëri – Portugali

14:38 | 7 Shtator 2015

Shqipëria dhe Portugalia takohen sonte në kuadër të kualifikimeve për “EURO 2016”. Më poshtë mund t’i gjeni formacionet e mundshme të të dyja skuadrave sipas Panorama Sport. “Kuqezinjtë”, në këtë ndeshje pritet të zbarkojnë me të njejtin formacion si ndaj Danimarkës.

Shqipëria: Berisha, Gjimshiti, Cana, Ajeti, Agolli, Xhaka, Kukeli, Abrashi, Gashi, Lenjani Cikalleshi.

Portugalia: Rui Patricio, Vierinha, Pepe, Carvalho, Eliseu, Adrien, Danilo, Joa Mario, Nani, Dani, Ronaldo.