Formacionet e mundshme: Real Sociedad – Real Madrid

11:43 | 4 Dhjetor 2021

Lideri i La Ligës synon të vazhdojë me fitore.

Real Madridi është mysafirë i Real Sociedadit në ndeshjen që luhet nga ora 21:00, shkruan lajmi.net.

“Los Blancos” janë lider në La Liga me 36 pikë, kurse Sociedadi zë vendin e tretë me 29 pikë.

Real Madridi është duke kalur në një formë fantasike dhe synon të vazhdojë ecurinë pozitive, në anën tjetër Real Socidadi para tifozëve të saj synon të marr të paktën një pikë.

Formacioni i mundshëm i Real Sociedad: Remiro; Gorosabel, Zubeldia, Le Normand, Rico; Portu, Zubimendi, Guevara, Januzaj; Isak, Oyarzabal

Formacioni i mundshëm i Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Rodrygo, Benzema, Vinicius /Lajmi.net/