lajmi.net

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Atletico Madrid

Real Madrid dhe Atletico Madrid zhvillojnë sonte derbin e qytetit në kudër të xhiros së tretë në La Ligë. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave.

Sport

13/09/2014 13:26

Real Madrid kërkon fitoren pas disfatës së befasishme një xhiro më parë në udhëtim te Real Sociedad.

Por, Los Blancos do të kenë punë mjaft të vështirë derisa presin kampionin në fuqi të La Ligës, Atletico Madrid, në Santiago Bernabeu.

Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave për duelin që do të fillojë në ora 20:00.

Real Madrid: Casillas, Ramos, Pepe, Arbeloa, Coentrao, Kroos, Modric, James, Ronaldo, Bale, Benzema.

Atletico Madrid: Moya, Miranda, Godin, Siqueira, Juanfran, Gabi, Tiago, Koke, Raul Garcia, Jimenez, Mandzukic.

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Atletico Madrid

Real Madrid pret rivalin e qytetit Atletico Madrid në Santiago Bernabeu në ndeshjen e parë të Superkupës së Evropës. Këto janë formacionet e mundshme të skuadrave.

Sport

19/08/2014 10:49

Sërish derbi madrilen në Spanjë.

Pas ballafaqimit në finalen e edicionit të shkuar të Ligës së Kampionëve, Real Madrid dhe Atletico Madrid do ta hapin zyrtarisht stinorin e ri në futbollin spanjoll me duelin në Superkupën e Spanjës.

Sonte ata do të takohen në Santiago Bernabeu, në ndeshjen që do të fillojë në ora 23:00, por fituesi do të përcaktohet vetëm pas ndeshjes së kthimit në Vicente Calderon.

Real Madrid (4-3-3): Casillas; Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Coentrao; Kroos, Xabi Alonso, James Rodriguez; Bale, Benzema, Ronaldo.

Atletico Madrid (4-2-3-1): Moya; Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira; Gabi, Mario Suarez; Raul Garcia, Griezmann, Koke; Mandzukic. 

Formacionet e mundshme: Real Madrid – Atletico Madrid

Real Madrid kërkon La Deciman kurse Atletico Madrid të realizojë mrekullinë e dytë këtë sezon pas triumfit në La Ligë. Finalja e madhe e Ligës së Kampionëve po afron. Cilat janë formacionet e mundshme të skuadrave?

Sport

24/05/2014 10:13

Real Madrid dhe Atletico Madrid ndeshen sonte në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

Për herë të parë në histori të garës, kampioni i ri i Evropës do të përcaktohet pas një dueli mes rivalëve të qytetit.

Skuadrat janë gati. Por, trajnerët kanë ende shumë dyshime rreth formacioneve. Carlo Ancelotti ka rikuperuar Cristiano Ronaldon dhe Karim Benzeman në sulm, por duket se nuk do ta ketë në dispozicion Pepen.

Ndërsa, Diego Simeone do të vendos fare në momentet e fundit rreth angazhimit të mesfushorit Arda Turan dhe sulmuesit kryesor Diego Costa.

Deri më vonë, tani për tani këto duket se mund të jenë formacionet bazë të finales:

Real Madrid (4-3-3): Casillas; Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo; Modric, Illarramendi, Di Maria; Bale, Benzema, Ronaldo. Trajner. Ancelotti.

Atletico Madrid (4-4-2): Courtois; Juanfran, Godin, Miranda, Filipe Luis; Koke, Tiago, Gabi, Arda Turan; Raul Garcia, Villa. Trajner: Simeone.

Gjyqtari: Bjorn Kuipers (Holandë)

LM