Formacionet e mundshme: Kosova – Turqia

Kosova bëhet gati të ndeshet me Turqinë në duelin miqësor që do të zhvillohet në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë, me fillim nga ora 18:00. Cilat mund të jenë formacionet e skuadrave?

Sport

21/05/2014 16:55

Vetëm disa orë na ndajnë nga fillimi i ndeshjes së madhe miqësore mes Kosovës dhe Turqisë, që do të zhvillohet në stadiumin Adem Jashari në Mitrovicë.

Dhe, derisa skuadrat bëhen gati për ballafaqimin, Lajmi.net ju sjell formacionet e mundshme me të cilat Albert Bunjaki dhe Fatih Terim mund ta fillojnë ndeshjen.

Kosova: Kushtrim Mushica, Debatik Curri, Bajram Jashanica, Shkodran Metaj, Lum Rexhepi, Faton Toski, Liridon Krasniqi, Enis Alushi, Anel Raskaj, Dardan Rexhepi dhe Albert Bunjaku.

Turqia: Onur, Caner Erkin, Omer Toprak, Hakan Balta, Gokhan Gonul, Hakan Çalhanoglu, Alper, Oguzhan, Nuri Sahin, Mevlut, Mustafa Pektemek.