Formacionet e mundshme: Everton – Arsenal

10:22 | 6 Dhjetor 2021

Sonte (e hënë) do të zhvillohet sfida interesante mes Evertonit dhe Arsenalit, në kuadër të xhiros së 14-të në Premierligë.

Dy skuadrat angleze që pësuan humbje në xhiron e fundit duan këndelljen, andaj do provojnë të arkëtojnë pikët e plota, shkruan lajmi.net.

Everton në fakt ka rezultate negative kohëve të fundit dhe e ardhmja Rafa Benitez është afër shkarkimit, derisa Arsenal në përgjegjësi ka rezultate më pozitive.

Formacionet e mundshme:

Everton (4-4-1-1): Pickford; Digne, Keane, Godfrey, Coleman; Gordon, Doucoure, Allan, Townsend; Gray, Richarlison.

Arsenal (4-2-3-1): Ramsdale; Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares; Partey, Lokonga; Saka, Odegaard, Rowe; Aubameyang.

Ndeshja nis në ora 21:00./Lajmi.net/