Formacionet e mundshme: Barcelona – Sevilla

Fituesi i Champions League dhe i Europa League takohen sot me fillim nga ora 20 e 45 në finalen e Superkupës së UEFA.

Sport

11/08/2015 09:36

Barcelona do të jetë pa super yllin e skuadrës, Neymar i cili shkaku i një infeksioni viral nuk do të luajpër dy javë dhe do të humbasë edhe ndeshjet ndaj Athletic Bilbao në Superkupën e Spanjës.

Në anën tjetër Sevilla pritet të startoj në sulm me të huazuarin nga Dortmund, Ciro Immobile që aktualisht po e zëvendëson Carlos Baccan që u transferuat e Milan.

Formacionet e mundshme