Të Infektuar: 103.124

Të Shëruar: 89.648

Të Vdekur: 2.110

Formacionet e mundshme: Arsenal – Benfica

9:23 | 25 Shkurt 2021

Arsenal dhe Benfica do të luajnë ndeshjen e dytë për fazën e 32-të të finales në Ligën e Evropës me fillim nga ora 18:55.

Ndeshja e parë përfundoi me rezultat të barabartë 1-1, ku Bukayo Saka shënoi golin e dytë në ndeshje pas penalltisë se konkretizuar nga Pizzi për Benfican, transmeton lajmi.net.

Ndeshja e dytë do të luhet në Athinë dhe më poshtë janë të paraqitur formacionet e mundshme:

Arsenal: Leno; Bellerin, Luiz, Gabriel, Tierney; Xhaka, Ceballos; Saka, Odegaard, Smith Rowe; Aubameyang

Benfica: Leite; Gilberto, Vertonghen, Otamendi, Grimaldo; Silva, Weigl, Pizzi, Everton; Nunez, Waldschmidt/Lajmi.net/