Formacionet e derbit anglez në “Champions”: Liverpool – Man City

Liverpool pret Manchester Cityn në duelin e tyre të parë në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Sport

04/04/2018 07:27

Liverpool dhe Manchester City takohen sonte në duelin e tyre të parë në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Mediat angleze kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave për duelin në Anfield, përcjell “lajmi.net”.

LIVERPOOL (4-3-3): Karius; Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson; Oxlade-Chamberlain, Henderson, Milner; Salah, Firmino, Mané.

MANCHESTER CITY (4-3-3): Ederson; Walker, Otamendi, Kompany, Danilo; De Bruyne, Gundogan, Silva; Sterling, Gabriel Jesus, Sané.