Forcat izraelite raportohet se sulmuan me gaz lotsjellës stadiumin ku luhej finalja e Kupës palestineze

Disa dhjetëra mbështetës palestinezë iu desh të merrnin kujdes mjekësor në Alram, në lindje të Jerusalemit, gjatë finales së Kupës së Ligës Palestineze midis Balata FC dhe Jablmokbr. Sipas raportimeve të mediave lokale, forcat izraelite hodhën gaz lotsjellës në stadiumin Faisal Husseini ndërsa po luhej finalja, transmeton lajmi.net. Kapiteni i Balata, Saed Abu Saleem tha…

Sport

31/03/2023 08:06

Disa dhjetëra mbështetës palestinezë iu desh të merrnin kujdes mjekësor në Alram, në lindje të Jerusalemit, gjatë finales së Kupës së Ligës Palestineze midis Balata FC dhe Jablmokbr.

Sipas raportimeve të mediave lokale, forcat izraelite hodhën gaz lotsjellës në stadiumin Faisal Husseini ndërsa po luhej finalja, transmeton lajmi.net.

Kapiteni i Balata, Saed Abu Saleem tha se gazi rrjedh në dhomën e zhveshjes dhe disa lojtarë duhej të trajtoheshin për probleme të frymëmarrjes.


Në tribuna janë përjetuar edhe skena paniku.

Pjesa e dytë e ndeshjes u vonua derisa gazi ishte shpërndarë dhe loja mund të vazhdonte.

Edhe pas pushimit, portieri i Jablmokbr Rami Hamadi duhej të trajtohej për shkak të gazit lotsjellës./Lajmi.net/