Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Flick përgëzon lojtarët e Bayernit për paraqitjen kundër Barcelonës

23:44 | 14 Gusht 2020

Trajneri i Bayern Munich, Hansi Flick, ka përshëndetur paraqitjen e lojtarëve të tij në fitoren 8:2 ndaj Barcelonës, në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

“Muller meriton çmimin Lojtari i Ndeshjes, ai ishte ai që kontrolloi presionin tonë, por në fund të fundit, më duhet të përgëzojë gjithë ekipin tim për ruajtjen e këtij intensiteti për 90 minuta”, ka deklaruar Flick, përcjell lajmi.net.

“Ne e dinim që nëse i vendosim ata në presion, ne do të kishim shanse”.

“Ne kemi një cilësi dhe intensitet të tillë në këtë ekip, tani duhet të rimbushemi dhe të përqendrohemi për ndeshjen tjetër, ku fillojmë përsëri nga zero”./Lajmi.net/