Fjalët e Kokes para ndeshjes me Real Madridin

Mesfushori kryesor i Atletico Madridit, Koke ka thënë se skuadra e tij është e gatshmë për derbin kundër Real Madridit.

Sport

11/09/2014 18:41

Atletico Madridi do të kërkojë të përsëris suksesin e sezonit të kaluar, duke kërkuar fitoren në Santiago Bernabeu.

“Do të jetë një gjë e vështirë për të përsëritur suksesin e sezonit të kaluar,por ne kemi fuqinë që të jemi edhe më të fortë”.

“Sidoqoftë, ne kemi intensitetin e njëjtë sikur më parë dhe jemi të gatshëm të bëjmë një gjë të tillë. Ne jemi shumë të fuqishëm”, tha Koke.

“Për mua si lojtar, derbi është një gjë shumë e rëndësishme. Unë kam luajtur çdo herë ndeshje të mëdha me shokët e mi kur isha si fëmijë”, përfundoi mesfushori.