Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Fituesi i Wilder-Fury duhet të përballet me Whyte

18:30 | 7 Gusht 2020

Tifozët e boksit kanë mësuar një lajm jo të mirë.

Raportimet e fundit nga ‘BT Sport’ bëjnë të ditur se tashmë është konfirmuar se Dillian Whyte do të jetë kundërshtari i fituesit Deontay Wilder – Tyson Fury, përcjell lajmi.net.

Whyte është i nominuari nga WBC për të kontestuar këtë titull.

Ky lajm zbeh gjasat për një duel të mundshëm mes Anthony Joshua dhe fituesit të Fury-Wilder, për unfikimin e titujve.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë reagimet e boksierëve pas këtij vendimi të WBC.

Whyte tash e sa kohë e dëshiron një dyluftim me Tyson Fury. /Lajmi.net/