Fiton Arsenali, shënon Mustafi – Lajmi.net
Fiton Arsenali, shënon Mustafi
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 16:20, 11 March 2018
Pas tri humbjeve radhazi, Arsenali është rikthyer te fitorja në Premierligë.

Skuadra e Arsene Wenger, ka mposhtur me lehtësi Watfordin, me rezultat 3:0 në ‘Emirates Stadium’, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 30-të.

Shkodran Mustafi në minutën e 8’, kaloi në epërsi Arsenalin.

Në pjesën e dytë skuadra nga Londra shënoi edhe dy gola, përmes Aubameyang në minutën e 59’ dhe Mkhitaryan në minutën e 77’.

Me këtë fitore, Arsenali numëron 48 pikë, duke u renditur në vendin e gjashtë./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO