Finalja e Copa del Rey vendoset më 25 mars

Komisioni Teknik i La Ligës do të vendosë për stadiumin nikoqir të finales në Copa del Rey më 25 mars. Barcelona dhe Athletic Bilbao dëshirojnë të luajnë në Santiago Bernabeu.

Sport

06/03/2015 21:23

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të takohen në finalen e Copa del Rey.

Gjiganti katalan dhe skuadra baske haptas kanë shprehur dëshirën që dueli i tyre të zhvillohet në stadiumin Santiago Bernabeu.

Por, Real Madrid është kundër idesë që të jetë nikoqir i ndeshjes.

Në ndërkohë, Komisioni Teknik i La Ligës ka bërë të ditur do të vendosë për stadiumin nikoqir të finales në Copa del Rey më 25 mars.

E ku do të jetë ajo, mbetet të presim për ta mësuar.