Fillon seanca gjyqësore ndaj Salih Mustafës në Gjykatën Speciale

Në Gjykatën Speciale ka filluar seanca ndaj ish-ushtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa.

Lajme

28/10/2020 15:55

Në fillim të seancës, gjyqtari ka njoftuar për mbarëvajtjen dhe gjithashtu i ka dhënë fjalën Mustafës të deklarohet rreth aktakuzës së tij, shkruan lajmi.net.

Në anën tjetër, kjo është seanca e dytë ndaj Mustafës nga Gjykata Speciale, teksa e para ishte vetëm informuese. /Lajmi.net/