FIFA shpall ekipin e vitit 2015

18:59 | 11 Janar 2016

FIFA e ka shpallur ekipin më të mirë për vitin 2015, në ceremoninë e Topit të Artë që po mbahet në Zurich.

Real Madrid dhe Barcelona e dominojnë formacionin e  FIFA-së për vitin 2015, përcjell Lajmi.net.

Të dy skuadrat janë të përfaqësuara me nga katër lojtarë. Juventusi, PSG dhe Bayern Munich e kanë nga një lojtar në këtë 11-she.

Ekipi: Neuer, Alves, Ramos, Silva, Marcelo, Modric, Pogba, Iniesta, Neymar, Messi dhe Ronaldo