FIFA publikon renditjen, ja ku është Kosova (FOTO)

Kosova ka zbritur për një pozitë në renditjen e FIFA-së.

Sport

24/11/2016 11:05

FIFA ka publikuar renditjen e re të shteteve ku Kosova gjendet në pozitën e 165-të.

Skuadra jonë përfaqësuese ka humbur një pozitë pas disfatës nga Turqia me rezultat 2:0, përcjell “Lajmi.net”.

Ndërsa, në vendin e parë në renditjen e FIFA’s vazhdon të jetë Argjentina, e cila ndjekjet nga Brazili, ndërsa Top pesëshen e përmbyllin Gjermania, Kili dhe Belgjika.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.