FIFA publikon formacionin më të mirë të vitit

Sapo ka filluar dhe ceremonia e Topit të Artë, ndërsa në radhë të parë, FIFA ka vendosur të publikojë formacionin me lojtarët më të mirë të vitit, i njohur ndryshe si 'FIFA Fifpro World XI'.

Sport

12/01/2015 18:47

Në këtë formacion ka mjaft befasira, pasi në fazën e mbrojtjes, janë përfshirë lojtarët si David Luiz dhe Thiago Silva. Ramos dhe Lahm kanë qenë të pritur.

Në portë është padyshim, portieri i Bayern Munichut, Manuel Neuer.

Portier: Neuer

Mbrojtësit: Lahm, Ramos, David Luiz, Thiago Silva

Mesfushorët: Iniesta, Di Maria, Kroos

Sulmuesit: Messi, Ronaldo, Robben

Formacioni: Neuer, Lahm, Ramos, David Luiz, Thiago Silva, Iniesta, Di Maria, Kroos, Messi, Ronaldo, Robben