FIFA BEST: Formacioni më i mirë i vitit

Sport

17/01/2022 20:06

FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë të vitit 2021.

Gianluigi Donnarumma zë pozitën e portierit, kurse në mbrojtje janë David Alaba, Ruben Dias, Bonucci .

Jorginho është mesfushor, me Kante e De Bruyne.

Cristiano Ronaldo, Erling Haaland, Robert Lewandowski dhe Lionel Messi janë në sulm.

Ky formacion nuk gjeti vend për egjiptianin Mohamed Salah.

Sistemi me të cilin janë përzgjedhur lojtarët është 3-3-4. /Lajmi.net/