Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

FFK: Ky do të jetë grupi i Kosovës në EURO 2020

14:37 | 22 Nentor 2019

Federata e Futbollit të Kosovës përmes një komunikate ka raportuar për tërheqjen e shortit të Play Off për Ligën e kombeve.

Në komunikatën e FFK-së, shkruhet se në rast kualifikimit të Kosovës, ‘Dardanët’ do të jenë në të njëjtin grup me Holandën, Ukrainën dhe Rumaninë.

Dy të parët janë të mundura, por është për t’u habitur Rumania.

Kombëtarja e Rumanisë është në Play Off e Ligës së Kombeve, dhe i duhet ta sigurojë kualifikimin.

Në rast kualifikimi, Rumania duhet të jetë në vazon e katërt, së bashku me Kosovën./Lajmi.net/