Festival golash në ‘La Ceramica’, Barcelona mposht Villarreal

Barcelona ka fituar ndeshjen e xhiros së tretë në La Liga. ‘Blaugrana’ fituan pas një festivali golash 4:3 ndaj Villarreal, shkruan lajmi.net. Ndeshja më mirë nisi për Barçën, duke shënuar dy herë brenda tre minutash. Fillimisht realizoi Gavi, në minutën e 12’, më pas De Jong në të 15’-tën. Megjithatë, vendasit nuk u dorëzuan, duke…

Sport

27/08/2023 19:30

Barcelona ka fituar ndeshjen e xhiros së tretë në La Liga.

‘Blaugrana’ fituan pas një festivali golash 4:3 ndaj Villarreal, shkruan lajmi.net.

Ndeshja më mirë nisi për Barçën, duke shënuar dy herë brenda tre minutash.

Fillimisht realizoi Gavi, në minutën e 12’, më pas De Jong në të 15’-tën.

Megjithatë, vendasit nuk u dorëzuan, duke barazuar në pjesën e parë.

Në minutën e 26’ shënoi Foyth, më pas në të 40’-tën Sorloth barazoi shifrat.

Pjesa e dytë ishte edhe më e zjarrtë, me dy ekipet që kërkonin fitore.

Villarreal gjeti golin e epërsisë, pasi shënuan në minutën e 50’ me Baena.

Kurse, Barcelona ishte ajo që këtë herë nuk u dorëzua dhe morën frenat e ndeshjes.

Fran Torres barazoi rezultatin, në minutën e 68’.

Kurse ndeshjen e riktheu në favor të tyre, Robert Lewandowski, polaku shënoi në minutën e 71’.

Pas kësaj ‘drame’ Barcelona mban vendin e tretë me shtatë pikë, Villarreal atë të 13-tin me tre pikë./Lajmi.net/