Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Festë me Mike Tyson, publikohet video nga nata kur u vra 2Pac

11:09 | 1 Qershor 2020

Videoja nga festa e Mike Tyson me 2Pac po bën xhiron e rrjetit.

Është duke qarkulluar një video e cila thuhet se është xhiruar në natën kur 2Pac u vra, shkruajnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net.

Në videon në fjalë shihet ish-boksieri amerikan Mike Tyson teksa festonte me repistin Tupac Shakur, pikërisht natën kur ishte vrarë ky i fundit.

Repisti legjendar amerikan ishte vrarë natën e 7 shtatorit të vitit 1996, pasi ishte larguar nga MGM Grand Garden Arena në Las Vegas, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ky Tyson ishte përballur me Bruce Seldon.

Pra pikërisht atë natë Tyson kishte arritur ta mposhtte Seldonin që në rundin e parë të ndeshjes për ta fituar titullin e kampionit botëror të WBA, dhe më pas kishte festuar fitoren me 2Pac.

Ata ishin miq të ngushtë./Lajmi.net/