Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Ferdinand: Man Utd duhet ta transferojnë Sanchon me çdo kusht

22:08 | 10 Gusht 2020

Rio Ferdinand është i vendosur sa i përket Jadon Sancho.

Ish mbrojtësi i Manchester United, Ferdinand, nuk ka asnjë dilemë nëse ‘Djajtë e kuq’ duhet ta transferojnë Sanchon ose jo.

Anglezi beson se Manchester United duhet të shkojnë dhe ta transferojnë Sanchon, me çdo kusht.

“Nëse ke shansin të nënshkruash me një lojtar që ka gjithë potencialin për të qenë më i miri në botë për vitet e ardhshme, shkon dhe e transferon, kaq e thjeshtë është”, ka thënë Ferdinand, transmeton lajmi.net.

“Ne të gjithë e kemi parë se sa i mirë është ai dhe vetëm mund të shohim se mund ta bëjë këtë edhe te një klub si United”, ka shtuar Rio.

Sot është raportuar se Sancho përfundimisht do të jetë te Dortmund, por duket se anglezët nuk janë dorëzuar.

Mbetet të shihet nëse do të ketë ndonjë lëvizje nga United që ndryshon mendjen e Dortmund. /Lajmi.net/