Feghouli, lojtari më i shpejtë në La Ligë

Lojtari i Valencias, Sofiane Veghouli edhe në mënyrë zyrtare është shpallur si lojtari më i shpejtë në Kampionatin Spanjoll të futbollit.

Sport

26/12/2014 23:18

Nëse keni menduar ndonjëherë se Ronaldo, Mess apo Jordi Alba janë lojtarët më të shpejtë në La Ligë, atëherë keni gabuar shumë, pasi Feghouli është njeriu që e mbanë këtë epitet.

Algjeriani është shpallur edhe zyrtarisht si lojtari më i shpejtë në La Liga, pasi ka një shpejtësi prej 35.53km/h.

Kjo statistikë është llogaritur për shpejtësinë e lojtarit kur është pa top, pasi me top, Ronaldo dhe Bale janë më të shpejtë se ai.