Federer nuk ndalet në Wimbledon, kalon në çerekfinale – Lajmi.net
Federer nuk ndalet në Wimbledon, kalon në çerekfinale
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 18:11, 9 July 2018
Roger Federer ka kaluar në çerekfinalet e Wimbledon pasi ka mundur me lehtësi francezin Adrian Mannarino.

Zvicerani mundi kundërshtarin me rezultatin 6-0, 7-5 dhe 6-4, në një orë e 45 minuta lojë.

“E dija që seti i parë që fitova 6-0 nuk ishte tregues i forcës së kundërshtarit tim. Isha i bindur që ai mund të luante shumë më mirë dhe këtë e tregoi në setet e tjera”, deklaroi Federer.

Kjo është hera e 16 që Federer arrin çerekfinalet e Wimbledon.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO