Federer luan nesër ndeshjen e tij të fundit në karrierë

Tenisti zviceran, Roger Federer do të luajë nesër ndeshjen e tij të fundit në karrierën e tij. Federer së fundmi njoftoi se do pensionohet nga sporti i tenisit. Ndërsa, nesër ai pritet ta zhvillojë ndeshjen e tij të fundit në karrierë, përcjell lajmi.net. Ai do të luajë krah Rafael Nadal, dhe kundërshtarë do ta kenë…

Sport

22/09/2022 21:46

Tenisti zviceran, Roger Federer do të luajë nesër ndeshjen e tij të fundit në karrierën e tij.

Federer së fundmi njoftoi se do pensionohet nga sporti i tenisit.

Ndërsa, nesër ai pritet ta zhvillojë ndeshjen e tij të fundit në karrierë, përcjell lajmi.net.

Ai do të luajë krah Rafael Nadal, dhe kundërshtarë do ta kenë dyshen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Jack Sock dhe Francis Tiafoe.

Ndeshja do të luhet në kuadër të “Laver Cup”, në Londër./Lajmi.net/