Federer – Djokovic, caktohet finalisti

Novak Djokovic mposhti Roger Federerin duke u kualifikuar për në finalen e Australian Open.

Sport

28/01/2016 12:04

Novak Djokovic mposhti Roger Federerin dhe u kualifikua në finalen e Australian Open.

Tenisti serb dominoi ndaj zviceranit. Dhe, ai shënoi fitore me rezultat 6-1, 6-2, 3-6, 6-3, përcjell “Lajmi.net”.

Në finale, ai do ta pres fituesin e duelit Andy Murray – Milos Raonic.