Të Infektuar: 4931

Të Shëruar: 2267

Të Vdekur: 102

Federer – Cilic, spektakël në Wimbledon

17:42 | 6 Korrik 2016

Roger Federer është rikthyer nga disavantazhi prej dy setesh, për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Wimbledonit.

Tenisti zviceran, Roger Federer, ka kaluar në gjysmëfinale të grand slamit më të mirë në botë, Wimbledon, pasi e mposhti tenistin kroat Marin Cilic.

Federer i humbi dy setet e para dhe u duk sikur Cilic do të fitonte në tri sete, por siç ka ndodhur shpesh edhe në të kaluarën, Federer u kthye në lojë dhe përmbysi gjithçka për të kaluar në gjysmë finale.

Numri tre në ranglistën ATP fitoi 6-7 (4-7) 4-6 6-3 7-6 (11-9) 6-3 kundër Cilic.

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.