Fatih Terim: Interi e mposht Manchester Cityn

Legjenda e futbollit turk, Fatih Terim ka dhënë një parashikim të finales së madhe të UEFA Champions League, ku Interi luan kundër Manchester Cityt. Ish-trajneri i Galatasarayt dhe shumë skuadrave të mëdha europiane, tha se ekipi i Interit mund ta fitoj Ligën e Kampionëve për sezonin 2022/23, shkruan Lajmi.net Gjatë një interviste për gazetarin italian,…

Sport

08/06/2023 16:59

Legjenda e futbollit turk, Fatih Terim ka dhënë një parashikim të finales së madhe të UEFA Champions League, ku Interi luan kundër Manchester Cityt.

Ish-trajneri i Galatasarayt dhe shumë skuadrave të mëdha europiane, tha se ekipi i Interit mund ta fitoj Ligën e Kampionëve për sezonin 2022/23, shkruan Lajmi.net

Gjatë një interviste për gazetarin italian, Di Marzio, Fatih Terim tha: “Interi mund ta mposht Manchester Cityn. Ata janë një ekip shumë interesant. Nuk do të jetë një ndeshje e lehtë për anglezët”.

Kujtojmë që finalja e madhe mes Interit dhe Manchester Cityt zhvillohet të shtunën në Stamboll të Turqisë./Lajmi.net/