Fansat e “Mission Impossible” zhgënjehen sërish

Janën dalur përsëri xhirimet e "Mission Impossible" pas rritjes së rasteve me COVID-19 në Itali.

ShowBiz

24/10/2020 08:16

“Mission Impossible 7” thuhet se do të goditet nga më shumë vonesa për shkak të frikës për shpërthimin e COVID-19 në sheshin e xhirimeve në Venecia, Itali, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Sipas një raporti nga “The Sun” të premten, 150 shtesa u informuan se ata nuk do të hynin për të xhiruar skena që ishin në orarin e xhirimeve për të enjten në mbrëmje.

Ndërsa, nuk u dha asnjë arsye zyrtare për vendimin e papritur për të mos vazhduar xhirimet u pohua se një test i koronavirusit ishte kthyer pozitiv nga xhirimet, kështu që xhirimet duheshin pezulluar përkohësisht.

Një burim pohoi: ‘Ka rreth 150 anëtarë të përfshirë në xhirime dhe të enjten vonë të gjithëve u tha që të mos paraqiteshin për punë dhe ata do të njoftoheshin kur do të lejoheshin përsëri në skenë”.

“Asnjë arsye zyrtare nuk është dhënë, por ka frikë se është gjatë COVID-19 kjo do të jetë hera e dytë që xhirimet goditet për shkak të virusit”, shtoi ai.

Ekipi u ka kërkuar anëtarëve të publikut që të qëndrojnë të distancuar shoqërisht nga njëri-tjetri ndërsa presin të shohin yjet, ndërsa Tom Cruise dhe regjisori Christopher McQuarrie thuhet gjithashtu se e kanë bërë kërkesën.

Në fillim të këtij viti, xhirimet për filmin u ndaluan në Itali pasi rastet e koronavirusit u rritën ndjeshëm.

“Mission Impossible 7” do të dalë në treg më 19 nëntor 2021. /Lajmi.net/