Të Infektuar: 3703

Të Shëruar: 1946

Të Vdekur: 79

Familja Zeqiri ia falë gjakun familjes së shoferit që shkaktoi aksidentin me fatalitet në Podujevë

18:28 | 13 Nentor 2019

Një person ka humbur jetën në një aksident trafiku gjatë ditës së martës në magjistralen Podujevë -Prishtinë.

Viktima ishte goditur nga një veturë derisa ishte duke e kaluar rrugë.

Ndërkohë, gjatë ditës së sotme, Familja Zeqiri nga Llapashtica, ia fali gjakun e anëtarit të tyre të aksidentuar një ditë më parë familjes Bryma nga Katunishta.

Ceremonia e pajtimit mes familjarëve u bë në prezencë të prijësve fetar dhe personaliteteve tjera. /Lajmi.net/